دوره ی روانخوانی قرآن کریم

قرآن آموز عزیز، سلام! 
به دوره‌ی آموزش روانخوانی قرآن کریم خوش آمدید. 
اگر شما دوره‌ی روانخوانی قرآن کریم رو برای شروع انتخاب کردین پس حتما با موفقیت مرحله روخوانی قرآن کریم رو پشت سر گذاشتین و اگه اینطور نیست حتما توصیه میکنم ابتدا اون دوره رو کامل کنید و برای شروع روانخوانی عجله ای نداشته باشید.
خشت اوّل گر نهد معمار کج
تا ثریا می رود دیوار کج
این دوره همونطور که از اسمش پیداست جهت روان‌تر خواندن قرآن کریم هست ؛یعنی شما با گذراندن این دوره باید بتونید هر جایی از قرآن کریم رو به آسان ترین و روان ترین شکل ممکن و بدون هیچ گونه اشتباه اعرابی (حرکتی) یا کلمه ای قرائت کنید، حتی اگر سرعت تلاوت شما بالا باشد.
البته لازم به ذکر است که برای این دوره هم مانند دوره روخوانی و تجوید زمان مشخصی تعریف نشده و شما هر چقدر بیشتر با قرآن کریم مانوس شوید و روزانه وقت بیشتری را به امر یادگیری آن اختصاص دهید زودتر این دوره را به سرانجام خواهید رساند.

قرآن آموز عزیز!
جهت تسهیل در روند آموزش حتما از قرآن با رسم الخط عثمان طه استفاده کنید.

شیوه ی آموزشی ما در این دوره به شکل زیر خواهد بود:
قبل از شروع درس اول ، یک سوره برای شما مشخص می شود که باید تلاوت کنید و صوت خود را در پیامرسان گپ، بله یا ایتا برای ما ارسال کنید. توانایی شما سنجیده می شود و در صورت پذیرش درس اول آغاز خواهد شد.

۱.مرحله تکلیف: از جزء۲۹ قرآن کریم شروع میکنیم.نیم صفحه توسط مربی تلاوت می شود و برای شما ارسال می گردد .

۲.مرحله استماع:صوت آموزش را به همراه نکات آن به دقت گوش کنید و به یک بار بسنده نکنید.تا میتوانید گوش دهید و به هیچ وجه بدون صوت یا حتی با صوت نخوانید چون این مرحله ی استماع است.

۳. مرحله تکرار:بعد از آن که به دقت استماع نمودید اکنون چند بار به همراه صوت و بعد از آن چندبار بدون صوت بخوانید.توصیه میکنم برای بار اول صدای خود را نیز ضبط کنید و بعد از آن خودتان اشکالات خود را اصلاح کنید.

۴.مرحله تلاوت:اکنون که چندین مرتبه صوت را گوش گرفته اید و چندین بار نیز خودتان خوانده اید صدای خود را ضبط کنید و برای ما ارسال کنید.

۵.مرحله اشکال گیری:مربی صدای شما را به دقت می شنود و تمام اشکالات شما را در قالب صدا یا متن به شما تذکر می دهد.شما نیز اشکالات خود را یادداشت نمایید.(مثلا میتوانید زیر کلماتی که اشتباه خوانده بودید با یک نقطه به وسیله ی مداد علامت بگذارید تا آن را تکرار نکنید.)

۶.مرحله ی رفع اشکال:در این مرحله اشکالات خود را اصلاح نمایید و برای بار دیگر محدوده ی خود را با رعایت نکات گفته شده ضبط کنید و برای ما بفرستید.

این روند تا زمانی ادامه پیدا میکند که دیگر هیچ اشتباهی نداشته باشید و بتوانید محدوده ی مشخص شده را با دقت و سرعت بالا بخوانید.
دقت داشته باشید که در این دوره نه تنها صحیح خوانی شرط می باشد که سرعت نیز ملاک است و اگر نتوانید آیات را با سرعت بالا درست بخوانید پس هنوز مسلط نیستید و باید به تمرین و تکرار ادامه بدهید.
اگر هنوز درباره ی شیوه ی آموزشی ما سوال یا ابهامی دارید حتما از راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

در پناه قرآن باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن