دوره ی روخوانی قرآن کریم

به دوره ی رواخوانی قرآن کریم خوش آمدید.اگر شما دوره ی روخوانی قرآن کریم را برای شروع انتخاب کردید پس حتما سواد خواندن و نوشتن (حتی به مقدار کم) هم دارید. پس نگران چیزی نباشید و مطمئن باشید با تلاش و پشتکاری که خواهید داشت موفق خواهید شد این دوره را هر چه سریع تر و با بهترین کیفیت ممکن به آخر برسانید.
دوره ی روخوانی ، یک دوره ی مفید برای کسانی است که سواد خواندن و نوشتن دارند اما در خواندن صحیح قرآن کریم مشکل دارند؛ یعنی به درستی نمی توانند حرکات قرآن را تشخیص دهند یا آن ها را تلاوت کنند. همچنین از نمادها و علائمی که در قرآن کریم استفاده شده سر در نمی آورند و خلاصه تازه شروع به یادگیری قرآن کریم نموده اند.
ما در این دوره از جزء 30 قرآن کریم شروع به آموزش می کنیم.چند سوره انتخاب شده اند که فایل های صوتی آنها برای قرآن آموز ارسال می شوند.او باید تمرین کند تا به تسلط کافی برسد و پس از خواندن این سوره ها به شکل صحیح وارد مرحله ی دوم ، یعنی سوره های جزء 29 قرآن کریم می شود.
البته این روند مختص همه ی قرآن آموزها نیست و اگر قرآن آموزی در مرحله ی اول (یعنی جزء 30) مشکلی نداشته باشد می تواند بلافاصله وارد جزء 29 شده و تمرین را از آن جا شروع کند.
قبل از شروع درس اول یک سوره برای شما مشخص می کنیم و از شما میخواهیم که آن را به صورت صوتی برای ما بخوا نید و در پیامرسان بفرستید.این سوره یک نوع تست است برای شناخت میزان استعداد و توانایی شما و این که آیا شما توانایی طی کردن این دوره رو دارید یا خیر.بعد از اینکه تلاوت شما تایید شد درس اول آغاز می گردد.
مراحل یادگیری:
1. سوره توسط مربی یا استاد دیگری قرائت می شود و برای شما ارسال می گردد.
2.قرآن آموز باید چندین مرتبه صوت را فقط و فقط گوش کند و به نکات آن توجه کند
3. بعد از استماع، نوبت به خواندن می شود.سوره را چندین بار به همراه مربی و چندین بار بدون گوش دادن به صوت بخوانید.
4. حالا اگر احساس می کنید سوره رو یادگرفتید ، آن را ضبط کنید و ارسال کنید.
5. مربی تلاوت شما رو گوش می کند و اشکالات آن را در قالب یک صوت برایتان ارسال می کند.
6. ودر نهایت شما اشکالات خود را یادداشت می کنید و آنها را اصلاح می کنید و تصحیح شده ی آن را برای ما ارسال می کنید.
این روند تا تسلط کامل قرآن آموزمان بر سوره ادامه پیدا می کند سپس نوبت به سوره ی بعد میرسد و… همینطور تا جزء سی ام قرآن کریم به پایان برسد .در پایان هر جزءِ قرآن کریم ، از شما یک تست گرفته می شود تا مطالب کاملا تثبیت شوند.
در خلال این آموزش ها ، مطالب دیگری نیز به شما آموزش داده خواهد شد که به اطلاعات قرآنی تان افزوده شود.
حالا اگر احساس می کنید این دوره برای شما مفید خواهد بود از طریق دکمه ی زیر ثبت نام کنید و آموزش قرآن کریم را در خانه آغار کنید.
اگر سوالی در رابطه با دوره و شیوه ی آموزش یا مطالب دیگر دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.
در پناه قرآن باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن