دوره ی تجوید قرآن کریم

قرآن آموز گرامی،سلام!
به دوره آموزش قرآن کریم بیان خوش آمدید.

اگر با موفقیت دوره های روخوانی و روانخوانی را پشت سر گذاشتید به شما تبریک میگم.حالا وقت یادگیری تجوید سطح یک هست .

دوست عزیزم !
یادگیری قرآن کریم نیاز به حوصله و وقت و پشتکار داره. اگر هنوز به دوره های قبل کاملا مسلط نشدید به هیچ وجه این دوره رو آغاز نکنید و وقتتون رو هدر ندید.

قرآن آموز عزیز!
دوره ی تجوید همونطور که از اسمش هم معلومه برای زیبا خواندن قرآن کریم هست . با پایان این دوره شما باید بتونید قرآن کریم را به شکلی کاملا عربی و زیبا با رعایت قواعد و نکات تجویدی قرائت کنید.

نترسید!
این دوره هم مانند دوره های قبل آسان و شیرین خواهد بود و فراگیری نکات آن اصلا سخت نیست.
تنها کاری که باید بکنید اینه که نکاتی که به شما آموزش داده میشه رو به دقت یاد بگیرید و با تمرین و تکرار و پشتکار اونها را پیاده کنید.
حتما و حتما از قرآنی با رسم الخط عثمان طه استفاده کنید تا بتونید به بهترین شکل ممکن قواعد و نکات تجویدی رو شناسایی و اجرا کنید.
قبل از شروع آموزش یک صفحه برای شما مشخص میشه که باید اون رو تلاوت کنید و برای ما بفرستید.
این تلاوت تعیین کننده ی پذیرش یا عدم پذیرش شما برای این دوره خواهد بود.اگر هم قبول نشدید ناامید نشید و دوره های قبل رو تکمیل کنید و بعد این دوره رو شروع کنید.

دوست گرامی!
در این دوره علاوه بر قرآن کریم از کتاب 《حلیه القرآن سطح یک》 نوشته استاد ارجمند سید محسن موسوی بلده استفاده خواهیم کرد.
تهیه‌ی این کتاب برای شما ضروری نیست و بدون کتاب هم مطالب رو میشه منتقل کرد اما خریدنش ضرری نداره.

و اما روند آموزشی این دوره به شرح زیر خواهد بود:

۱.مرحله تکلیف:شروع آموزش از جزء 30 قرآن کریم خواهد بود.نیم صفحه از قرآن کریم توسط مربی تلاوت میشه و برای شما ارسال میشه . صوت ، حاوی ترتیل تجویدی نیم صفحه الی یک صفحه به همراه دیگر نکات  قرآنی و تجویدی است.

۲.مرحله استماع:صوت آموزش را به دقت و چندین بار گوش کنید و از خواندن همراه باصوت در ابتدا خودداری کنید.در این مرحله تنها باید گوش داد.

۳.مرحله تکرار:پس از طی کردن کامل مرحله ی قبل اکنون چندبار به همراه صوت زمزمه کنید و بعد از آن چند بار بدون صوت تلاوت کنید.در این مرحله شما با تکرار بر آیات مسلط می شوید.

۴.مرحله تلاوت:در این مرحله آیات را با دقت هر چه تمام‌تر بخوانید و برای ما ارسال کنید.

۵.مرحله اشکال گیری:تلاوت شما به دقت بررسی می شود و اشکالات شما در قالب یک متن یا صوت برایتان ارسال می گردد.حتما اشکالات خود را یادداشت نمایید تا مرحله ی بعد را به آسانی انجام دهید.

۶.مرحله ی رفع اشکال:در این مرحله اشکالات خود را اصلاح نمایید و برای یک بار دیگر محدوده ی مشخص شده را با رعایت نکات و با دقت بخوانید و بفرستید.

شما باید این مسیر را تا جایی ادامه دهید که بدون هیچ مشکلی محدوده ی مشخص شده را تلاوت کنید.

علاوه بر مباحث تجویدی در این دوره، مباحث تفسیری و فقهی نیز خواهیم داشت که در کنار آموزش تجوید قرآن کریم ، از مطالب دیگه نیز بهره مند بشید.

قرآن آموزانی که توانایی تدریس روخوانی و روان خوانی دارند نیز اگر مایل به همکاری با ما بودند می تونند در امر آموزش نیز کمک کار ما باشند.

️چند نکته ی مهم:
نکته اول: برخی مطالب آموزشی را نمیتوان تنها از طریق صدا و صوت منتقل کرد و باید از فیلم استفاده کرد.فیلم ها از طریق مربیان برای شما ارسال میگردند و شما به دقت مطالب را فرا بگیرید‌.

نکته دوم: برای دوره‌ی آموزش تجوید بازه ی زمانی مشخصی وجود ندارد و تمام شدن این دوره به زمانی است که شما برای یادگیری قرآن کریم میذارید.

حالا اگر احساس می کنید این دوره برای شما مفید خواهد بود از طریق دکمه ی زیر ثبت نام کنید و آموزش قرآن کریم را در خانه آغار کنید.

اگر سوالی در رابطه با دوره و شیوه ی آموزش یا مطالب دیگر دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.
در پناه قرآن باشید!

در پناه قرآن باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن